דף הבית‏ > ‏

כלבת באזור הגליל העליון המזרחי

לתושבי האזור,
בערב יום שלישי 4.11.14 הסתובב תן נגוע בכלבת בשטח קיבוץ להבות הבשן. התן נורה ביום למחרת, רביעי 5.11.14 בשעות הצהריים. היום, יום שלישי 11.11.14, נורה כלב/זאב בשמורת תל-דן, לאחר שתקף מספר מבקרים והיה חשוד כנגוע כלבת.

מחלת הכלבת הינה מחלה נגיפית קטלנית אשר כל החולה בה ימות. במחלה יכולים לחלות בעלי חיים בעלי דם חם ובעיקר יונקים, ביניהם גם בני האדם. המחלה מועברת ע"י מגע ישיר של רוק מבעל החיים הנגוע לבעל החיים הבריא או האדם הבריא, בד"כ ע"י נשיכה.
אנו מבקשים להסב את תשומת ליבכם למקרים אלו וכדי לטפל במקרי הכלבת הנ"ל באופן המהיר והנכון ולמען בריאותכם עליכם לנהוג על פי ההנחיות הבאות, הנגזרות מפקודת הכלבת וחוקים נוספים:
1. יש לדווח לי בטלפון 050-6728722 על כל חשד לנשיכה ו/או מגע שהתרחש בין בעלי החיים שלכם או בינכם ובני ביתכם לבין חיית בר כלשהיא או כלבים וחתולים משוטטים החל מהתאריך 15.10.14 ועד היום 11.11.14.
2. יש לקשור את כלבכם במשך כל שעות היממה ליד ביתכם או לסוגרו בביתכם ולצאת עימו לטיול אך ורק כאשר הוא קשור ומובל ברצועה. יש להשתדל ולהחזיק את חתולכם סגור בביתכם לאורך כל שעות היום ולאפשר לו לעשות את צרכיו בארגז חול מתאים בתוך הבית.
3. חובה לחסן את כלבכם בכל שנה וכלב חדש החל מגיל 3 חודשים. מומלץ לחסן את חתולכם פעם בשנה

* המועצה האזורית, מתוקף תפקידה, תבצע לכידות כלבים אשר ישוטטו בשטח הישובים לאלתר ועד בכלל בשעות ומועדים כראות עיניה. כמו כן יוצבו מלכודות ללכידת חתולים משוטטים שאין להם בעלים. כלבים אשר ילכדו יועברו להסגר. בעליהם ייקנסו כחוק ויוטלו עליהם תשלומים בגין הלכידה, ההובלה והשהיה של כלבם בכלביה.
* אם בעל החיים שלכם חשוד שבא במגע עם בעל חיים חשוד כחולה כלבת יש לשוטפו מספר פעמים במים ושמפו כשאתם לובשים כפפות (ח"פ או סיליקון) ובמידה והתגלה פצע יש לדווח לווטרינר המטפל.
מחלת הכלבת הינה מחלה קטלנית אך אפשר למנוע אותה בפעולות הנכונות ותוך שיתוף פעולה מצד כל התושבים עם בעלי התפקידים. אנא עיזרו לנו לשמור על בריאותכם ובריאות בעלי החיים שלכם.

בברכה,
דר' רון ישראלי
וטרינר רשותי
שותפות וטרינרית | גליל מ.א. הגליל העליון, מ.א. מבואות החרמון, מ.מ. מטולה